freemind
توسط royaflash دذ ۱۳ آذر, ۱۳۹۵ دذ ۰۱:۴۶ بعد از ظهر | دسته‌بندی شده در گنو/لینوکس | با ۰ دیدگاه |1,445 views

اگر شما تحلیلگر سیستم باشید و یا نیاز داشته باشید افکار خود را به صورت طبقه بندی شده درباره کاری که قرار است انجام دهید یادداشت کنید چه کار می کنید ؟ من به عنوان یک برنامه نویس هر وقت که قرار است پروژه ای را انجام دهم مجبورم که قسمت های مختلف آن را روی یک وایت برد رسم کنم و در صورت نیاز آن را تغییر دهم و در آخر چون معمولا شرح گزینه ها و قابلیت های یک پروژه بیش تر از حجم وایت برد است مجبور هستم از وایت برد عکس بگیرم و آن را ذخیره کنم و ادامه کار را دوباره روی یک وایت برد تمیز انجام دهم.

شاید روش مسخره ای به نظر برسد ولی به هر حال خیلی کمک کننده است من تقریبا همیشه این کار را می کردم تا زمانی که با نرم افزار آزاد/بازمتن FreeMind آشنا شدم. این نرم افزار به شما اجازه میدهد که کلیه نقشه های ذهنی خود را در قالب شاخه های تو در تو به راحتی در کامپیوتر ثبت کنید و و هر وقت لازم شد ساختار آن را ویرایش کنید و تغییر دهید.

شما می توانید هر بخش از هر شاخه را با علامت های داخواه خود نشانه گذاری کنید و یا بعضی از شاخه ها را با قرار دادن ابر دور آن متمایز کنید. این نرم افزار که به عنوان پروژه ی ماه نیز از سوی SourceForge انتخاب شد، یکی از بهترین برنامه هایی است که در رابطه با سامان دهی افکار و نقشه های ذهنی طراحی شده. این برنامه به زبان Java نوشته شده و به راحتی روی ویندوز و لینوکس اجرا می شود البته باید JavaRunTime روی سیستم وجود داشته باشد. شما می توانید آن را با فرمت های EXE برای ویندوز و DEB و RPM برای لینوکس از سایت http://freemind.sf.net دانلود کنید.

یکی از قابلیت های Freemind وجود قابلیت Export نقشه های ذهنی طراحی شده به فرمت های گوناگون است. این برنامه کلیه فرمت های JPG,PNG,PDF,HTML,SVG,ODT را به عنوان فرمت خروجی پشتیبانی میکند. بنابراین به راحتی میتوان نقشه های آماده شده را برای دیگران ارسال کرد.

در صورتی که طرح های مهمی در ذهن دارید و مایلید از آنها حفاظت ویژه ای به عمل آورید، این برنامه قابلیت Create Encrypted Map را برای شما فراهم می کند و به کمک آن می توانید روی نقشه ذهنی خود کلمه عبور قرار دهید تا از دسترسی دیگران به آن جلوگیری شود.

Freemind در سه حالت کار می کند :

۱. MindMap ( در این حالت شما می توانید به کمک نرم افزار ، نقشه های ذهنی را ایجاد و یا نقشه های ذهنی از قبل ذخیره شده را ویرایش کنید. )

۲.Browse ( در این حالت نقشه های ذهنی فقط نمایش داده می شود و امکان ویرایش آنها برای کاربر وجود ندارد. )

۳.File ( این حالت یک کاوشکر فایل است و به کمک آن می توانید به ساختار سیستم فایل خود دسترسی داشته و پوشه ها و فایل ها را مرور کنید. )

راهنمای نرم افزار Fremind توسط خود این نرم افزار تهیه شده و به نظر کامل و جامع می رسد و به سادگی می توانید قابلیت های نرم افزار را در آن فرا بگیرید .

درباره - یاشار اسمعیل دخت هستم ۲۷ سالمه (به دنیال یافتم آنم که کیستم)به صورت ۱۰۰٪ به گنو/لینوکس مهاجرت کردم . من رو با نام royaflash میشناسید . در زمینه شبکه و امنیت شبکه فعالیت میکنم . لینوکس همیشه چیزی برای یادگیری داره و لینوکس یه فرهنگه . در صورت نیاز میتونین با آدرس ایمیل : [email protected] یا شماره تلفن : 09141100257 در ارتباط باشید . وبلاگ شخصی من (-:) درباره من

فرستادن یک دیدگاه

XHTML: شما می‌توانید از این برچسب‌ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>